Aicinājums uz dalību eksistenciālās prakses grupā

“Dvēseles veselība – spēja katru reizi no jauna uztvert un no jauna darināt iekšējās un ārējās pasaules norises.” Aleksandrs Aļekseičiks*

Grupas mērķis: dzīves kvalitātes uzlabošana

Norises laiks: 03.12.2021. 18:00 līdz 05.12.2021. 16:00 (regulāras 90 minūšu grupas sesijas ar pauzēm)

Narises vieta: Tiks precizēta
Grupas darba valoda – latviešu (brīvi iespējams krievu valodas pielietojums, ja nepieciešams)

Aicinu Jūs būt drosmīgiem. Atsaukties un piedalīties.

Grupas vadītājs: Mareks Sarnovskis, Biedrības “Pro Bono & Mentors” valdes loceklis, Ieslodzījumu vietu pārvaldes kapelāns, eksistenciālais konsultants, atbalsts, mentorings.

AKCENTI

Novērot savu "uztveri"!

1 Daudzveidīgu psihosomatisku traucējumu pamatā var būt izkropļotas realitātes tvērums. Skaitās, ka uztveri lielā mērā formē un būtiski ietekmē traumatiski pārdzīvojumi. Novērot savu uztveri nozīmē būt atbildīgam par saviem pārdzīvojumiem, mazināt paviršību pret sevi, kas palīdz būt atbildīgam un rūpīgam arī pret citiem. Novērot savu uztveri – viens no grūtākajiem mijiedarbības izaicinājumiem dzīvē.

Ko nozīmē – es esmu dzīvs?

2 Cilvēks nesastāv no detaļām. Dvēsele bez miesas ir spoks. Miesa bez dvēseles ir līķis. Tās nav cilvēka sastāvdaļas. Cilvēka nav, ja tās nav kopā. Cilvēks ir dvēseles un miesas vienība. Ko nozīmē – es esmu dzīvs? No kurienes un uz kurieni es dzīvoju?
Mēs esam visu savu pārdzīvojumu summa. Visās eksistences dimensijās. Garīgi un fiziski. Labais un sliktais. Redzamais un neredzamais. Apzinātais un neapzinātais. Pierādījumos balstītais un šaubās tītais. Acīmredzamais un tikai nojaušamais. Ticības pārliecībā un pierādījumos uzkrātais. Ko ar to darīt?
Tas viss mūsu dzīvi padara par unikālu. Un tomēr šajās mijiedarbībās rodas daudz kopīgā, kas padara iespējamu uztvert vienam otru un līdzās būt. Esi savējais vai svešais? Kopīgais un atšķirīgais meklē savu izpausmi katrā no mums.

Satikties

3 Grupas formāts palīdz piedzīvot mikrotelpā to, kas lielajā dzīves telpā var paslīdēt garām, netikt pamanīts, būt nenotverts. Uzticēties. Radīt iespēju satikties ar sevi. Mēģināt padarīt sevi uztveramu, lai īstāk iepazītos ar citiem.
Grupas terapijas mijiedarbības ļauj precīzi atpazīt notiekošo ierastās dzīves gabarītos. Tās palīdz samazināt ieraduma mehāniskumu, pamanīt neapzināto, mazināt paviršību, iekopt un novērtēt brīvību un būt rūpīgam pret citiem.

„Cilvēks nav spējīgs pieņemt patiesību, kas tiek paziņota. Patiesību var pieņemt un izciest vien tad, ja to esi atklājis pats, jo lepnība, kas tajā brīdī rodas par savu atklājumu, palīdz kaut nedaudz to sagremot.”
Friedrich Salomon Perls, Geštaltterapijas pamatlicējs

“Mans necilais viedoklis.Tikai līdzvērtīgie saka patiesību viens otram. Draugi un mīļākie, sapinušies savstarpējo atbildību un pienākumu tīklos, nemitīgi melo. Bet tas tik ļoti nogurdina!”
Stīvens Kings, ASV rakstinieks

“Es nesaku, ka nav iespējams dzīvot bez mīlestības: ir iespējams, tas jau ir tas riebīgākais”
Romēns Garī (1914-1980), rakstnieks

“Bullis arēnā arī ir neirostēniķis, bet pļavā – patīkams čoms. Lūk, kas par lietu!”
Ernests Hemingvejs, ASV rakstinieks

Cena un samaksas kārtība: – 150 eur
Pieteikums tiek reģistrēts, ja veikta priekšapmaksa 70 Eur
Vietu skaits grupā ir 12. Ja būs mazāk par 6, tad atcelsim.

Pieteikšanās: marekssarnovskis@gmail.com, mareks@sarnovskis.lv

Ar cieņu, Biedrības “Pro Bono & Mentors” valdes loceklis Mareks Sarnovskis

Biedrība „Pro Bono & Mentors“
Mārupes iela 16, Rīga, LV-1002
Reģ. Nr. 40008138690
SEB LV39UNLA0050015604830
T. 26374842

* „Душевное здоровье – способность, возможность каждый раз по новому воспринимать и воспроизводить события внутреннего и внешнего мира.“ /А. Е. Алексеичик/